Reakcija į nusikalstamą veiką


Jei Jūs, deja, nukentėjote nuo nusikalstamos veikos, galbūt patiriate sunkių išgyvenimų. Galbūt mintys tapo itin intensyviomis, o emocijos -pernelyg stiprios. Tokia reakcija į patirtą nusikalstamą veiką natūrali. Ir visgi daug kas, nukentėję nuo nusikalstamų veikų, jaučia, kad nebesusitvarko su situacija, praranda turėtą suvokiamą aplinkos kontrolę. Toks pokytis gali būti gąsdinantis. Svarbu prisiminti, kad daugeliu atvejų šios reakcijos su laiku praeina, o prarastas aplinkos kontrolės jausmas grįžta.

Gali būti, kad atpažinsite patiriamas daugiau nei kelias žemiau nurodytas reakcijas, bet gali būti ir taip, kad nei viena iš nurodytų reakcijų neatitiks Jūsų išgyvenimų. Svarbiausia suprasti, kad niekas negali Jums nurodyti kaip turėtumėte reaguoti ir jaustis.

Nusikalstamos veikos nuo jų nukentėjusius asmenis paveikia įvairiai. Visi turime savų būdų, kaip susidorojame su gyvenimo sunkumais. Dažniausiai mūsų strategijos suveikia ir padeda mums. Vis dėlto, nukentėjus nuo nusikalstamos veikos, turimų streso įveikos strategijų gali nepakakti, arba jos gali netikti nusikalstamos veikos sukeltam stresui įveikti. Dažnai nusikalstamos veikos sukelia šoką. Dažnai patirti išgyvenimai veda prie miego sutrikimų, nerimo, depresijos, kalės jausmo. Aukos dažnai jaučiasi pačios kaltos dėl patirtų nusikalstamų veikų, nors visi gerai suprantame, kad kaltė dėl nusikalstamų veikų turėtų gulti tik ant nusikaltusiųjų pečių.

Labai dažnai problematiška būna tai, kad žmonės neatpažįsta arba nesupranta tiek savo, tiek kitų asmenų reakcijų. Bet kokia reakcija į patirtą nusikalstamą veiką yra normali reakcija į nenormalią situaciją. Bet tokios reakcijos gali sukelti jausmą, kad žemė slysta iš po kojų, o visas pasaulis tampa labai pavojingu.

Nuo nusikalstamų veikų gali nukentėti kiekvienas Nusikaltimų aukų teisės Baudžiamasis procesas Kas yra kas baudžiamajame procese


ŽEMĖLAPIS

Į viršų Žemėlapis Išeiti